You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEONTelewizja Kino Polska już w HD

Coraz więcej kanałów telewizyjnych w jakości HD na polskim rynku. W poniedziałek (3 grudnia 2018 roku) nadawanie rozpoczął kanał Kino Polska HD.

Kanał Kino Polska HD od samego początku nadawania dostępny jest w ofertach platform satelitarnych Cyfrowy Polsat (pozycja numer 43) oraz NC+ (pozycja numer 64). Stacja dostępna będzie także w ofertach sieci kablowych, od dzisiaj m.in. w UPC Polska (pozycja numer 201 w dekoderach Horizon oraz 474 w Mediaboxach). Do końca 2018 roku kanał Kino Polska HD znajdzie się w ofertach wszystkich operatorów kablowych i satelitarnych w kraju. Sygnał SD całkowicie zniknie do końca bieżącego roku.

Telewizja Kino Polska to jedyny kanał telewizyjny na świecie, poświęcony promocji polskiego kina.

Arcydzieła wielkich mistrzów sąsiadują w programie z popularnymi serialami, a kultowe komedie uzupełniają dokumentalne archiwalia, animacje i filmy niezależne. Stacja powstała z pasji do kina i prezentuje wyjątkowe podejście do dziedzictwa polskiego filmu i telewizji.

Stacja wciąż się rozwija, ale jak zapewnia nadawca, wciąż kilka rzeczy pozostaje niezmiennych.

Telewizja Kino Polska szanuje przeszłość polskiego kina, bacznie obserwuje jego teraźniejszość i z ciekawością przygląda się temu, co już za chwilę będzie jutrem filmu. Kino Polska dba także o jakość, rozmach i styl. Poprzez współpracę z Cyfrowym Repozytorium Filmowym nadawca wspiera proces rekonstrukcji polskich filmów, a odnowione tytuły regularnie goszczą na antenie.źródło: 

media2.pl