You are here:
Instalacje TV-SAT - DIOMAR Sp. z o.o.Stacje czołowe i multiswitcheCyfrowa Stacja Czołowa TANGRAMCyfrowa Stacja Czołowa CHAMELEON

5. kolejka Ligi Mistrzów

Przed nami 5-ta kolejka grupowej fazy Ligi Mistrzów. Głównymi truskawkami na torcie będą pojedynki Romy z Realem Madryt, Bayernu Monachium z Benficą Lizbona oraz Paris Saint-Germain z Liverpoolem.

Roma vs Real Madrid

Giallorossi strzelili gola CSKA już w czwartej minucie i choć Rosjanie na początku drugiej odsłony wyrównali kilka minut później stracili zawodnika co goście zdołali wykorzystać strzelając drugiego gola i wygrywając 2:1.

Od czasu fatalnej porażki domowej ze Spal, po której wedle doniesień właściciel klubu chciał od razu zwolnić Eusebio di Francesco Roma nie przegrała pięciu kolejnych spotkań z rzędu zdobywając komplet punktów w Lidze Mistrzów. Swego pierwszego gola w tegorocznej Lidze Mistrzów zdobył Lorenzo Pellegrini, który zaliczył również asystę przy trafieniu Manolasa. Włoch był w tym sezonie bohaterem prestiżowego spotkania derbowego z Lazio, w którym również zaliczył gola i kluczowe podanie. Roma ma wyrównany domowy bilans z hiszpańskimi drużynami u siebie. Na szesnaście spotkań Giallorossi wygrywali siedem razy i tyle samo razy przegrywali. W poprzednim sezonie u siebie Roma zdecydowanie pokonała Barcelonę 3:0 w ćwierćfinale Ligi Mistrzów niespodziewanie eliminując Blaugranę z tych rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu po zwolnieniu dotychczasowego trenera piłkarze Realu postanowili się pokazać z dobrej strony, już do przerwy strzelili Viktorii Pilzno cztery gole i pokonali Czechów aż 5:0.

Cztery wygrane z rzędu po zwolnieniu Julena Lopetegui przekonały Florentino Pereza, który postanowił dać szansę zatrudnionemu początkowo jako tymczasowy szkoleniowiec Santiago Solariemu, który został stałym trenerem Królewskich. Jak zwykle na początku gry pod wodza nowego trenera świetnie spisuje się Karim Benzema, który przeciwko Viktorii strzelił dwie bramki, a do tego dołożył gola w ligowym spotkaniu z Celtą. W swym pierwszym meczu w Lidze Mistrzów asystę zaliczył Vinicius Junior. Na 33 spotkania wyjazdowe z włoskimi ekipami Real nie ma zbyt dobrego bilansu, bo wygrał ledwie siedem meczów, osiem zremisował i aż osiemnaście przegrał. Ostatnią wizytę na Półwyspie Apenińskim Real wspomina jednak dobrze, bo pokonał tam Juventus aż 3:0.

Bayern Monachium vs Benfica Lisbona

Bawarczycy zdecydowanie zdominowali rywala z Aten, który nie oddał w meczu nawet jednego celnego strzału na bramkę rywala i przegrał z Bayernem 0:2.

Obie bramki dla Bawarczyków strzelił Robert Lewandowski, który błysnął także w przegranym spotkaniu z Borussią, w którym strzelił obie bramki dla Bayernu. To właśnie z Benfici do Bayernu trafił Portugalczyk Renato Sanches który dopiero w drużynie Nico Kovaca dostaje szansę pokazania się w ekipie z Bawarii i w tym sezonie zagrał w jedenastu spotkaniach, w których zaliczył gola i dwie asysty. Bayern dwanaście razy podejmował u siebie rywali z Portugalii i dotąd nie przegrał jeszcze ani jednego spotkania dziesięć wygrywając i dwa remisując. Przeciwko Benfice wygrał dotychczasowe cztery spotkania.

Drużyna z Lizbony po pierwszej połowie prowadziła z Ajaxem, ale gol Dusana Tadica sprawił, że gospodarze stracili w tym spotkaniu dwa punkty i mocno ograniczyli swoje szanse na wyjście z grupy.

By marzyć o drugim miejscu w grupie Benfica musi wygrać na wyjeździe z Bayernem i liczyć na to, że Ajax nie wygra w Atenach. Ponieważ rywalizacja ta do końca będzie się toczyła wyłącznie korespondencyjnie popularne Orły mają bardzo małe szanse na wyjście z grupy. Dopiero niedawno do składu powrócił doświadczony Brazylijczyk Jonas, który już w swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu w Lidze Mistrzów zdobył gola. Benfica przegrała aż piętnaście z 23 meczów w Niemczech wygrywając zaledwie dwa razy. Ostatnie zwycięstwo miało miejsce w sezonie 12/13 gdy zespół z Lizbony pokonał w Leverkusen Bayer 1:0 w Lidze Europy.

Paris Saint-Germain vs Liverpool

Paryżanie prowadzili po pierwszej połowie spotkania z Napoli, ale w drugiej gospodarze dość szybko strzelili bramkę wyrównującą i do końca spotkania, mimo kilku okazji z obu stron, nie padła już bramka.

Tuż przed przerwą reprezentacyjną PSG wygrało trzynasty mecz z rzędu w lidze na wyjeździe gromiąc Monaco 4:0. Wiadomo jednak, że żaden rekord na krajowym podwórku nie będzie miał znaczenia jeśli PSG nie wyjdzie z grupy w Lidze Mistrzów. Najwięcej goli z całego ofensywnego trio ma po czterech spotkaniach Neymar, który trafił trzykrotnie. Tylko jednego gola strzelił dotąd Edinson Cavani, który jednak miał problemy z urazem i dopiero we wspomnianym spotkaniu z Monaco zagrał bardzo dobrze strzelając trzy gole. W ośmiu spotkaniach domowych przeciwko angielskim zespołom PSG jak dotąd zanotowało trzy zwycięstwa, a poniosło tylko jedną porażkę: w 2004 roku dwie bramki Drogby i trafienie Johna Terry dało wygraną Chelsea. W ostatnich dwóch meczach, obu rozegranych w 2016 roku z Arsenalem i Manchesterem City padły remisy.

The Reds sensacyjnie przegrali na wyjeździe z Crveną Zvezdą 0:2 tracąc oba gole w pierwszej połowie spotkania i mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiąc ani razu na dobre zagrozić rywalowi.

The Reds są po 13 kolejkach niepokonani w lidze, ale przegrana z Crveną to trzecia porażka zespołu Jurgenna Kloppa w tym sezonie, prócz spotkania z Crveną Liverpool przegrał też z Napoli w Champions League i z Chelsea w Pucharze Ligi. Do formy powoli wraca Mohamed Salah, który w lidze ma sześć bramek, tyle samo ma Sadio Mane. Zdecydowanie słabiej prezentuje się Roberto Firmino, który w we wszystkich rozgrywkach uzbierał tylko cztery trafienia choć należy pamiętać, że zapewnił wygraną w meczu z PSG. Z Crveną ze względów politycznych nie zagrał Xherdan Shaqiri, który w ogóle nie pojechał do Belgradu. W czternastu spotkaniach we Francji Liverpool wygrał pięciokrotnie i siedem razy przegrywał. W ostatnich trzech meczach od 2009 roku The Reds zanotowali dwa remisy i porażkę.

Plan spotkań 5. kolejki grupowej fazy Ligi Mistrzów

27 listopada 2018 - wtorek

18:00 - Studio (Polsat Sport Premium 1 / Polsat Sport)
18:45 - AEK Ateny vs AFC Ajax (Polsat Sport Premium 1)
18:45 - CSKA Moskwa vs FC Viktoria Pilzno (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Juventus FC vs Valencia CF (Polsat Sport Premium 1)
20:50 - AS Roma vs Real Madryt CF (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - Manchester United FC vs BSC Young Boys (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - FC Bayern Monachium vs SL Benfica (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - Olympique Lyon vs Manchester City FC (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - TSG 1899 Hoffenheim vs Szachtar Donieck (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1)
23:30 - Magazyn Ligi Mistrzów (Polsat Sport Premium 1)

28 listopada 2018 - środa

18:55 - Lokomotiw Moskwa vs Galatasaray AS (Polsat Sport Premium 1)
18:55 - Atletico Madryt vs AS Monaco (Polsat Sport Premium 2)
20:50 - PSV Eindhoven vs FC Barcelona (Polsat Sport Premium 1)
20:50 - Paris Saint-Germain vs Liverpool FC (Polsat Sport Premium 2) (TVP1, TVP Sport)
20:50 - Borussia Dortmund vs Club Brugge (Polsat Sport Premium 3)
20:50 - FC Porto vs FC Schalke 04 Gelsenkirchen (Polsat Sport Premium 4)
20:50 - Tottenham Hotspur FC vs Inter Mediolan (Polsat Sport Premium 5)
20:50 - SSC Napoli vs FK Crvena zvezda (Polsat Sport Premium 6)
22:50 - Studio (Polsat Sport Premium 1) (TVP1)